Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

PÜSIKLIENDILE ALATI SOODSAMAD HINNAD

browmaniac ripsmed kulmud
kulmuhooldus 3d kulmude lamineerimine ripsmete lamineerimine lash lift botox

Ilutegijatele: Miks nahk kulmude lamineerimise ajal punaseks või valgeks võib muutuda?

Kulmude lamineerimine ehk brow lift on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks iluprotseduuriks. See protseduur võimaldab saavutada kaunilt kujundatud ja täidlased kulmud, mis kestavad mitmeid nädalaid. Kuigi kulmude lamineerimine pakub palju eeliseid, võib ilutegijatel ja ka klientidel tekkida küsimus, miks nahk protseduuri keemiliste etappide ajal võib punaseks või valgeks muutuda. Selles blogipostituses uurime põhjuseid naha reaktsioonidele kulmude lamineerimise ajal ning anname ka teavet selle kohta, millal seda protseduuri ei tohiks teostada.

Miks nahk kulmude lamineerimise esimese etapi ajal punaseks muutub?

Kuna kulmude lamineerimisel ei ole võimalik vältida emulsioonide kokkupuudet nahaga, siis seetõttu võib pärast step 1 emulsiooni pealekandmist ilmneda nahal kerge punetus. See juhtub step 1 emulsiooni aluselise mõju tõttu naha pH-le. Seda ei tasu karta, kui sellele lisaks ei ilmne muid kõrvalnähte nagu näiteks tugev valu, põletustunne vms. Kerge kipitustunne esimese emulsiooni ajal on normaalne ja mööduv 24h jooksul kui mitte varem.

Kulmude lamineerimise protseduuri käigus kasutatakse kemikaale ja lisakoostisaineid, mis aitavad avada karvas asuvaid sidemeid ning karva samaegselt toita ja niisutada, et neid saaks kujundada soovitud viisil. Mõned inimesed võivad olla keskmisest tundlikumad nende kemikaalide või lisakoostisosade suhtes, mis võib põhjustada nahareaktsiooni nagu näiteks naha punetus. Kui märkate kliendil tavapärasest suuremat punetust, paistetust vms, aga klient pole midagi öelnud, siis tuleb kliendilt kindlasti uurida, kas on lisaks veel mingeid kõrvalnähte nagu näiteks valulikkus vms.

Miks nahk kulmude lamineerimise teise etapi ajal valgeks muutub?

Pärast step 2 emulsiooni kulmudele kandmist võib muutuda nahk selles piirkonnas valgeks/heledamaks. Selline värvimuutus on tingitud pigmendi ehk melaniini hävimisest. Melaniin hävib nahas olevate proteiinide oksüdatsiooni tulemusena. See on normaalne ja mööduv nähtus.

Millal kulmude lamineerimist ei tohiks teostada?

Ärritunud nahk: Kui kliendil on enne kulmude lamineerimist nahk ärritunud, näiteks lööve, haavad või muud pisivigastused, peaksite protseduuri edasi lükkama. Kulmude lamineerimine võib ärritada juba tundlikku nahka ja süvendada olemasolevaid probleeme.

Rasedus ja imetamine: Mõned kulmude lamineerimise tooted sisaldavad kemikaale, mille ohutust rasedatele ja imetavatele naistele ei ole täielikult uuritud. Sellepärast on soovitatav raseduse ja imetamise ajal hoiduda kulmude lamineerimisest, kuna kulmude lamineerimise ajal kemikaalid puutuvad nahaga kokku ning võivad imenduda vereringesse.

Allergilised reaktsioonid: Kui kliendil on minevikus esinenud allergilisi reaktsioone sarnaste toodete või protseduuride suhtes, oleks tal soovitatav enne kulmude lamineerimist konsulteerida oma nahaarstiga, kes saab hinnata allergiaohtu ja anda asjakohaseid juhiseid. Soovituslik on teha igale kliendile 24h enne protseduuri allergiatest, mis tähendab, et kõik protseduuril kasutatavad tooted kantakse kliendi randme siseküljele (k.a. keemilised emulsioonid). Kui 24h reaktsioone ei ilmne, võib protseduuri teostada.

Nahahaigused või infektsioonid: Kui kliendil on nahahaigused, nagu nt ekseem või muud naha infektsioonid, on samuti oluline konsulteerida nahaarstiga enne kulmude lamineerimist. NB! Akneravimite ajal on kulmude lamineerimine RANGELT KEELATUD! Loe siit miks

Kulmude lamineerimine on suurepärane viis saavutada täidlased ja hästi hooldatud kulmud, mis kestavad kauem kui tavaline kulmuhooldus. Kuid nagu ükskõik millise iluprotseduuri puhul, võib tekkida protseduuri ajal või sellejärgselt individuaalseid reaktsioone ja vastunäidustusi. Kui kliendi nahk reageerib tavapärasest negatiivsemalt või teil on kahtlusi protseduuri turvalisuse osas, tasub kliendiga konsulteerida muude kõrvalnähtude osas (valulikkus, põletustunne jne), olla temaga suhtluses terve protseduuri vältel ning vajadusel protseduur pooleli jätta.

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top