Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
lash lift tallinn

Ära usu kõike mida sulle lash liftist räägitakse..

Iluteenindajana olen ma liige ka erinevates sotsiaalmeedia iluteemalistes suhtlusgruppides ning vahetevahel satub uudisvoole erinevaid lash lifti teemalisi postitusi. Olen mõnikord neid sirvima jäänud ja headmeelt see lugemine vahest pole teinud. Murekoht on nimelt selles, et mõnikord esitatakse eksitavat informatsiooni, millest mõned situatsioonid järgnevalt lahti seletan, et ei tekiks segadust ega valearusaamasid. Varasemalt on klientide seas põhjustanud palju arusaamatusi näiteks ripsmete 24h mitte märjaks tegemise reegel, millest saab lugeda lähemalt siit.

 

Väide 1 –  “Tooted mida lash liftiks kasutan ei kuivata ripsmeid absoluutselt!

Vastus: Iga keemiline protsess mis karvale teostatakse kuivatab seda, mõni vähem ja mõni rohkem. Kuid osad tootebrändid on oma lash lifti toodetesse lisanud erinevaid niisutavaid, toitvaid jms lisaained, mis karva keemilise protsessi ajal kaitsevad ning ei lase keemilistel ainetel karva nii palju kuivatada/kahjustada. Alati võid kliendina tehnikult enne aja broneerimist uurida, milliseid tooteid ta kasutab ja kas need sisaldavad võimalikult palju häid koostisosasid jms. Google ja Chat GPT on tänapäeval väga head variandid, et vajadusel ka ise infot hankida ja asja uurida. 🙂

 

Väide 2 –  “Minu toodetega ei teki ripsmetel ülekoolutust!

Vastus: Esmalt eristame üksteisest “ülekoolutamise” ning “ületöötlemise”, mis on kaks erinevat olukorda. Ülekoolutamine tekib kui lash lifti teostaja on näiteks kliendi ripsmetüüpi valesti hinnanud, valinud valet tüüpi silikoonpadjad (oluline on valida õige suurus ja kuju), lash lifti emulsioonide aplikatsiooni teostanud valesti vms. Ületöötlemise ehk rahvakeeli karva ära “kärsatamine”, tekib siis, kui emulsioone hoitakse liiga kaua peal või kasutatakse liiga nõrkade ripsmete peal liiga agressiivseid emulsioone. Kui on nõrgad ripsmed, siis on hea valik kasutada lash lifti tooteid, mille esimese etapi keemiline emulsioon baseerub tsüsteamiini baasil, mis on karvasõbralikum.

 

Väide 3 –  “Kasutan selliseid tooteid, millega töö tegemise ajal näen, kuidas aine karvale mõjub.

Vastus: Selleks, et näha kuidas ained karvale protsessi käigus mõjuvad, ei pea kasutama ühe kindla spetsiaalse tootebrändi emulsioone. Iga müügil oleva tootebrändiga töötades saab tehnik kontrollida, kuidas aine karvale mõjub, kui vaid tehnikul on selleks oskused ja pädevus ning ta teab kuidas tema kasutuses olevad ained töötavad ja mida need karvaga täpselt teevad. Karva valmiduse kontrolliks võetakse ripsmekarv pintsettide vahele ning painutatakse seda, tehnikul on siinkohal vaja osata vaid seda karva “lugeda.”.

 

Väide 4 – “Peale lash lifti on su ripsmed tervemad kui eales varem, sest lash lift ravib ripsmeid ning täidab need vitamiinidega.

Vastus: See on üks kõige häirivamaid valeväiteid, mis ikka aeg-ajalt silma torkab. Lash lift EI OLE raviprotseduur ja ei hakka seda ka kunagi olema. Lash lifti protseduuri esimeses etapis lõhutakse karvas olevad disulfiidsidemed ning teises etapis need samad sidemed tekitatakse/seotakse ainete abil uuesti. Disulfiidsidemed on ühed karvas olevatest sidemetest, mis kannavad rolli karvakuju hoidmises. Kuid olenemata sellest, et teises etapis need sidemed taastatakse, siis siiski jäävad alati mõned sidemed, mida aine taastada ei suutnud. Kuid aga kui karva eluiga lõppeb, karv välja kukub ning uus asemele kasvab, siis uue karva sidemed, struktuur ega muu selline, ei ole mitte kuidagi moodi kahjustatud. Samuti ei saa ravivaks osaks nimetada lash lifti kolmandat etappi (kus kantakse ripsmete niisutav aine) või Botox hooldust. Need aitavad pigem karvale tekitatud kahju vähendada, kuid ei saa kuidagi öelda, et kliendi ripsmed peale lash lifti oleks tervemad, kui ennem protseduuri. Pigem vastupidi.

 

Ma ei ütle, et lash lift on halb ja seda ei tasuks teha, aga paratamatult iga keemiline protsess kuivatab/kahjustab karva (nagu ka tavaline juuste värvimine). Teen ka ise igapäevaselt mitmeid lash lifte oma klientidele, kuid selgitan vajadusel või kliendi huvi korral selle mõju karvadele ning vastan kõikidele küsimustele avatud kaartidega. See on vältimatu kui soovime karva kujuga manipuleerida ehk neid koolutada, värvida või misiganes keemilist protseduuri neile teha. Antud postituse mõte on eelkõige kliente informeerida ning mitte lasta end eksitada internetis leiduvast infost. Kui soovid lash lifti teha, siis uuri oma tehniku kohta põhjalikult, ära usu igat reklaamjuttu millega sind meelitada üritatakse, vajadusel küsi tehniku käest täpsustavaid küsimusi, kaua ta teenust pakkunud on, mis tooteid kasutab (et saaksid soovikorral ise nende kohta uurida) jne. Pädeva, ausa ja kogenud tehniku juures saad lash lifti, mis ei lõppe ülekoolutuse või ületöötlusega.

 

Kui aga sattusid seda postitust lugema ilutegijana ning see teema kõnetas Sind ja sooviksid sellest veel rohkem teada, siis Lash Lift Master ripsmete lamineerimise koolitusel räägin väga põhjalikult lash liftis kasutatavatest keemilistest toodetest ja nende koostisosadest. 😉  Kohtume koolitusel!

 

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

lash lifti müüdid

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top