Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud

Lash ja brow lifti emulsioonid aegunud – mis edasi?

Keemilised emulsioonid nagu koolutav emulsioon, fikseeriv emulsioon jms on ripsmete ja kulmude lamineerimise protseduuride lahutamatu osa. Täna uurime lähemalt nende toodete aegumiskuupäevade tähendusi ning selgitame, millal tuleks toode ära visata ning millal võib seda veel kasutada.

Lash lifti ja brow lifti toodete aegumise määr on mõjutatud mitmetest teguritest, sealhulgas koostisosadest, pakendist ja säilitamistingimustest. Paljud neist toodetest sisaldavad keemilisi ühendeid, mis aja jooksul võivad laguneda, kaotades seeläbi oma mõju. Aegunud toode võib põhjustada soovimatuid reaktsioone, nahaprobleeme ja muidugi vähendada ka tulemuste efektiivsust.

Enamikul ripsmete ja kulmude lamineerimise tooodetel on pakendil märgitud säilivuskuupäev või märge, kui kaua toodet pärast avamist saab kasutada. On oluline mõista, et need märgised ei ole seal ilma põhjuseta. Koostisosade efektiivsus ja stabiilsus võivad ajaga muutuda, eriti kui toode on avatud ja kokku puutunud õhuga.

 

 

Erinevad aegumismärgised toodetel

 

Üks levinumatest ja arusaadavamatest märgistest on EXP (aegumiskuupäev) ehk expiry date. Kui tegu on suletud tootega, mida pole veel kordagi avatud, siis antud kuupäev tähistab aega, mil toode tasuks avada, et sellel oleks veel toimivad omadused. EXP järel märgitud kuupäev ei tähenda, et toode tuleks automaatselt prügikasti visata. Enamus lash ja brow lifti emulsioone on edukalt kasutatavad vähemalt paar kuud peale aegumiskuupäeva, juhul muidugi kui tegu on suletud tootega.

EXP ehk expiry date tootel, toode aegub septembris 2017a.

 

 

Teine levinud märgis aegumise kohta on PAO ehk period after opening. PAO tähise järel on number ning tähis M (month e. kuu). See tähistab aega kaua toode on peale avamist kasutuskõlblik. Ehk kui me avame täna toote, millel on PAO märgis mille sees on 12M, siis tähendab see, et toode on kasutuskõlblik 12 kuud peale avamist ehk terve aasta. Kui seal on aga 6M, siis on toode kasutuskõlblik 6 kuud peale avamist. Kuna PAO hakkab kehtima peale avamist ja toode hakkab seejärel kokkupuutuma korduvalt õhuga, siis PAO puhul pigem tasuks jälgida aegumiskuupäeva vähe täpsemalt, sest õhuga kokkupuude mõjutab koostisosade efektiivsust ja paneb toote kiiremini riknema. Seega kui olete toote avanud, pange tootele kleebis, mis kuupäeval te toote avasite, et oleksite teadlik toote aegumisest.

PAO märgis tootel, vasakpoolne toode on kasutuskõlblik 24 kuud ning parempoolne toode 12 kuud peale avamist. 

 

 

Kuidas ma saan veenduda, et keemilised emulsioonid toimivad endiselt?

 

Mõlemal märgistuse puhul saame me igal hetkel testida, olgu see siis hetkel kui toode peaks veel märgise järgi kasutuskõlblik olema või ka peale aegumist, kinnise/avamata toote efektiivsust. Seda tasuks teha eriti siis, kui tegu on lamineerimise toodetega, mis peavad mõjutama karvades asuvaid sidemeid, et saaksime luua uue kuju ripsmetele-kulmudele. Selleks võtke omaenda juuksekarv, asetage selle valitud sektsioonile tooteid samades etappides ja ajastustega, nii nagu teete seda ka lash lifti ja brow lifti protseduuri ajal, kui karv reageerib nii nagu vaja, siis järelikult toode toimib endiselt. Kui aga näete, et näiteks koolutav emulsioon ei mõjunud ehk ei lõhkunud karvas olevad disulfiidsidemeid ja karv ei pandu kergelt antud kohast, siis järelikult toode ei toimi ning see tuleks ära visata.

 

 

Aga kui toode on juba avatud?

 

Kui toode on juba avatud, siis saame teha samasuguse testi nagu eelmises lõigus kirjeldasin. Küll aga tasuks meeles pidada, eriti keemiliste emulsioonide puhul, et nende keskmine kasutuskõlblikus ja kõige efektiivsem toime on 1 kuu peale nende avamist.

 

 

Kuidas tooteid säilitada, et nad oleksid võimalikult kaua kasutuskõlblikud?

 

Eriti tähelepanelikud peaksime me olema toodete suhtes, mis sisaldavad aktiivseid koostisosi nagu keratiin, kollageen ja taimeekstraktid. Need ained võivad olla keskmisest tundlikumad õhu, valguse ja niiskuse suhtes.

Kui soovid, et sinu ripsmete ja kulmude laminerimise emulsioonid säiliksid maksimaalselt kaua, on mõned lihtsad nõuanded, mida tasub järgida. Hoia neid stabiilse keskmise toatemperatuuriga ja pimedas kohas, eemal otsesest päikesevalgusest ja kuumusest. Samuti on oluline hoida pakend kindlalt suletuna, et vältida õhu sissepääsu pakendisse ja kahjustavat mõju koostisosadele. Loe siit, kuidas hoiustada korrektselt lash ja brow lifti emulsioone.

Kui toode hakkab muutma värvi, lõhna või tekstuuri, võib see olla märk sellest, et see on aegunud. Seejärel tuleks teostada test, et veenduda toote toimes. Pea aga meeles, et värsked tooted tagavad parimad tulemused ja vähendavad võimalikke terviseriske.

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top