Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
trihhiaas ripsmed

Trihhiaas ja lash lift?

Silmade ilu ja väljendusrikkus on olnud läbi aegade üks olulisemaid esteetilisi omadusi, mida väärtustatakse. Siiski võivad mõned silmadega seotud probleemid, nagu trihhiaas, põhjustada selle all kannatajale olulist ebamugavust ja vähendada seetõttu ka enesekindlust. Trihhiaas viitab seisundile, kus ripsmed kasvavad silmapinna suunas, põhjustades hõõrdumist silma sarvkestal. See võib tekitada ebamugavust, ärritust, valulikkust ning väga ekstreemsetel juhtudel isegi kahjustada silma. Trihhiaas võib esineda nii üla- kui alalaugudel.

Normaalne ripsmete kasv vs ripsmete kasv trihhiaasi puhul

 

Millest tuleb trihhiaas ja mis on selle sümptomid?

 

Mõnikord on trihhiaasi põhjuseks pärilikud tegurid, kus inimesel võib olla geneetiline eelsoodumus sellele seisundile. Samuti võivad silma piirkonna vigastused, põletikud või mõned muud silma terviseprobleemid põhjustada karvade ebanormaalset kasvu ehk trihhiaasi.

Inimesed, kellel esineb trihhiaasi, võivad kogeda mitmeid sümptomeid, sealhulgas:

 • Ärritus ja ebamugavus
 • Punetus silmas
 • Püsiv “võõrkeha tunne”
 • Nägemishäired (raskematel juhtudel)
 • Valulikkus

Trihhiaas ülemistel laugudel

 

Lash lift kui lahendus trihhiaasi puhul –  mis see on?

 

Lash Lift on üks mitmekülgsemaid ja populaarsemaid meetodeid naturaalsete ripsmete modelleerimiseks, mis võib olla isegi efektiivne ka trihhiaasi vaevuste vähendamiseks. Lash lifti protseduur ehk ripsmete lamineerimine annab loomulikele ripsmetele püsiva koolutuse (kuni ripsmete vahetumiseni) ja tõstab neid juurtest, muutes need visuaalselt pikemaks ja sihvakamaks. Tulemus kestab keskmiselt 6-8 nädalat kuni ripsmete väljakasvamiseni ja vahetumiseni. Seejärel võib protseduuri uuesti korrata.

 

 

Kuidas lash lift aitab trihhiaasi korral?

 

Enne kui otsustate lash lifti kasuks trihhiaasi vaevuste vähendamisel, siis on konsulteerimine silmaarstiga esmavajalik, kuna meditsiiniliste seisundite korral oskavad vaid arstid määrata teile parimat ravi. Tutvustage talle lash lifti protseduuri ja uurige kas see oleks teie seisundi puhul parim lahendus.

Kuna ka normaalselt kasvavatele ripsmetele lash lifti tehes kasutatakse silikoonpatju, mis annavad ripsmetele märkimisväärse kooldunud kuju ja tõstavad neid juurtest, siis tehakse seda samu vahendeid kasutades ka trihhiaasi all vaevlevate klientidega. Trihhiaasi korrigeerimise puhul ei ole küll eesmärgiks maksimaalselt koolutatud ripsmete saavutamine, vaid protseduuri käigus korrigeeritakse sissepoole kasvavaid ripsmeid nii, et need kasvaksid loomulikumas suunas ja ei tekitaks enam ärritust silma õrnale sarvkestale. Seetõttu on lash lift sobiv ka trihhiaasi käes vaevlevatele meesterahvastele, sest ei pea kartma naiselikku tulemust.

Trihhiaas alumistel ripsmetel

 

 

Kuidas näeb välja lash lift protseduur?

 

Lash lift protseduur on keskmiselt 1h kestvusega valutu iluprotseduur. Paljud kliendid peavad seda isegi lõõgastavaks, sest on mõnus kui keegi sinu eest hoolt kannab ja samal ajal pikutada saab. Enamus kliente naudivad samaaegselt kosutavat iluund.

Siin on lash lifti peamised etapid:

 • Puhastamine: ripsmetelt eemaldatakse meik, rasu ja puhastatakse põhjalikult spetsiaalse ripsmepesuvahuga
 • Silikoonpatjade asetamine ja ripsmete fikseerimine: spetsiaalsed silikoonpadjad asetatakse ülemistele (või alumiste ripsmete trihhiaasi puhul ka alumistele) silmalaugudele, seejärel fikseeritakse ripsmed silikoonpatjadele spetsiaalse veebaasil ohutu liimiga
 • Keemiliste emulsioonide aplikatsioon: kasutatakse esmalt koolutavat emulsiooni, mis lõhub ripsmekarvas olevad disulfiidsidemed (hoiavad karva kuju) ning seejärel fikseerivat emulsiooni, mis taastab disulfiidsidemed. Kuju imiteerivad ripsmed eelnevalt asetatud silikoonpatjadelt.
 • Soovikorral ripsmed värvitakse keemiliselt tumedamaks
 • Puhastamine ja niisutamine: lash lift protseduuri lõpuosas puhastatakse ripsmed põhjalikult emulsioonidest ja muudest tootejääkidest ning niisutatakse ja toidetakse ripsmeid spetsiaalse hooldusvahendiga.

Hetk lash lift protseduurilt

 

Lash lifti eelised trihhiaasi korral

 

 • Ei vaja hooldust: lash liftist saadud tulemused kestavad kuu või kauem, andes pikaajalise lahenduse ilma igapäevase hoolduseta.
 • Füüsiliselt mugavam: tulemuslikult teostatud protseduur võib vähendada ärritust, punetust, valulikkust ja muidu trihhiaasiga kaasnevaid häirivaid sümptomeid
 • Visuaalselt efektne: protseduuri tulemusena saavutatud ripsmete koolutatud kuju on paljude trihhiaasi käes vaevlevate naiste jaoks ka visuaalselt kaunim vaadata, soovikorral saab alati lash lifti teostajaga läbi rääkida, et proovida samaaegselt leevendada trihhiaasi ning luua ka rohkem koolutatud pilk
 • Mugav ja valutu: ripsmete lamineeerimine ehk lash lift on kiire ja mugav protseduur ega põhjusta valu

 

 

Trihhiaas on tihti selle käes kannatajale ebamugav tunne, millest sooviks pääsu. Lash lift võib olla üks lahendustest kuidas korrigeerida valesti kasvavaid ripsmeid ning vähendada trihhiaasi tekitatud ebamugavusi. See protseduur mitte ainult ei anna ripsmetele kauni väljanägemise, vaid võib olla ka praktiline lahendus trihhiaasi sümptomite leevendamiseks. Tungivalt soovitatav on enne lash lift protseduurile tulekult konsulteerida spetsialistiga (nt. silmaarstiga, perearstiga), et saada täpsemat teavet ja arsti hinnangut oma individuaalse olukorra kohta. Silmad on tundlikud ning nende tervis ja heaolu peaksid alati olema esmatähtsad.

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top