Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
ripsmeseerum

Lash lifti kodune hooldus

Lash lifti puhul on tegu protseduuriga, kus ripsmetel kasutatakse keemilisi vahendeid, mis avavad ja sulgevad ripsmekarvades teatud sidemed, et saavutada ripsmetele koolduvus ja peale sellist keemilist töötlemist on väga oluline osa ka kliendi poolsel kodusel hooldusel.

 

Keemiline protsess karvas

 

Lash lift protseduuri esimeses etapis kasutatav emulsioon avab karva disulfiidsidemed, mis on vastutavad karva kuju eest ning teises etapis kasutatav aine sulgeb need sidemed uuesti ning seejärel saabki saabki uus kuju loodud, kuniks karv välja kasvab. Kuid nende sidemete avamise ja kinnitamise käigus saab karv siiski mingil määral kahjustada ja ei ole enam päris see sama, mis ta oli enne keemilist töötlemist.

Visuaalselt me seda ei näe, kas ja kui palju karv kahjustunud on. Samuti ei ole tegu ka drastilise kahjustusega. Sellised kahjustused on täiesti loomulik osa ja tagajärg peale keemilist töötlust. Peale lash lifti keemilist osa tehakse ripsmetele Botox hooldus ja kantakse peale ka niisutav seerum, kuid peale seda on ripsmete edasine seisukord kliendi kätes.

 

Õlid ja ripsmekasvu ergutavad seerumid

 

Ripsmete hooldusega on alati kaasas käinud riitsinusõli, mida juba aastakümneid tagasi kasutati ja kiideti, et kus paneb alles ripsmed kasvama. Kui ripsmekarvad ei ole keemiliselt töödeldud, siis võib õlisid kasutada – iseasi kas see ka mingit tulemust annab.

Kui aga ripsmed on läbinud lash lift protseduuri on õlide kasutamine keelatud. Miks? Õli molekulid on liiga suured ning ei pääse ripsmekarva sisse, vaid moodustavad hoopis selle ümber teatud kihi ning karvad jäävad seest nö. kuivale. Selle tulemusel võib ripsmete seisukord veel hapramaks muutuda, kuna nad ei saa endasse niiskust omandada.

Sa võid mõelda, et kui õli on halb, siis spetsiaalne ripsmekasvu ergutav seerum teeb ju vaid head ja on parim valik – aga nii see pole. Nende populaarsete ripsmekasvu ergutavate seerumitega on nii, et nad võivad küll ripsmed füüsiliselt pikaks/pikemaks muuta, aga sellel pikal karval on oma hind. Kiiresti kasvama sunnitud karv (seerumi toimel) jääb seest tühjaks, kuna ta lihtsalt ei jõua täis kasvada, seega seerumiga turgutatud karvade puhul on tegu nö. tühjade karvadega. Tühi karv on nõrk karv.

Lisaks kui ripsmed hakkavad kiiremini kasvama, siis kaob ka lash lifti tulemus kiiremini, mis pole samuti kliendi jaoks meeldiv. Protseduuri tulemusi ju tahaks ikka mõningad nädalad nautida, mitte, et kahe nädala pärast on kõik kadunud.

Spetsiaalsed niisutavad ja hooldavad seerumid

 

Paljud ei tea, aga tänasel päeval on meil olemas ka ripsmeseerumid, mis toidavad ja niisutavad karva, kuid ei pane neid kibekiirelt kasvama. Sellised seerumid on näiteks My Lamination Mineral seerum ja My Lamination Vitamin Lash seerum.

My Lamination Mineral seerumi eesmärk on toetada karvade tervet kasvu pärast keemilisi protseduure. Selle koostises leiab rohkelt mineraale, mis soodustavad küll kasvu, kuid samaaegselt turgutab ka karvade tervist ehk heaolu.

Koostises on taimne glütseriin, millel on niisutav, pehmendav mõju, mis annab karvale ka kaitse. Centaurea Cyanous ehk rukkilille ekstrakt avaldab rahustavat mõju väsinud, paistes või ärritunud silmadele. Meresoola head omadused tugevdavad ja taastavad karva. Antioksüdantidena on koostises granaatõun ja kaltsiumkloriid, mis kaitsevad karva keskkonnamõjude eest. Magneesiumkloriid, tsink, vaskkloriid ja väävel kaitsevad, tugedavad, puhastavad ja annavad sära. Raudkloriid stimuleerib naha funktsioone. Planktoni ekstrakt parandab niiskustaset ja suurendab elastsust ning Hamamelis Virginiana ehk Virgiinia nõiapuu ekstrakt pehmendab ja ennetab vabade radikaalide teket.

My Lamination Vitamin Lash on aga tõeline vitamiinipomm! Kõige populaarsem seerum kodukasutajate ehk klientide seas.

Tema eesmärk on samuti ripsmeid toita, niisutada ning ka nende kasvule kaasa aidata. Samuti suurendab ta karva mahtu ja paksust. Koostises leidub 7 funktsionaalselt koostisosa: hüdrolüüsitud keratiin, taimne kollageen, vitamiinid C, E, F ja provitamiin B5 ning taimne glütseriin.

Vitamin Lash seerumit on kahes värvitoonis, must ning läbipaistev. Musta tooniga seerum toonib õrnalt karvu tumedamaks, kuid ei tekita neile paksu kihti nagu ripsmetušš.

 

Aga milline valida ja kuidas kasutada?

 

Mõlema seerumi toime on kliiniliselt tõestatud, aga milline täpselt valida, sõltub ripsmetest. Mina soovitaks nõrkadele ja lühikestele ripsmetele Vitamin seerumit kõigepealt ja seejärel paari kuu pärast Minerali. Tugevate ripsmete puhul, millele sooviks pikkust juurde saada, soovitaks Mineral seerumit. Mõlemad seerumid on väga head, olen neid ka ise katsetanud ning nad tõesti toimivad ning samuti ka mu kliendid kiidavad, et tõepoolest on ripsmed hoopis parema väljanägemisega ning ka katsudes tunduvad paksemad ning tervemad.

Mõlemat seerumit võib kasutada nii kulmudel, kui ka ripsmetel ja neil on IMELINE värske lõhn! Sobivad ka kasutamiseks ripsmepikendustega, sest nendes seerumites ei ole õlisid, mis ripsmeliimiga negatiivselt reageeriks. Kuid Vitamin Lashi on pikendustega ilmselt  tülikam kasutada, kuna tal on ripsmetušši hari. Seega ripsmepikenduste kandjale soovitaks pigem Mineral seerumit, sest ka ripsmepikenduste kandmise ajal võiks oma naturaalseid ripsmeid turgutada.

Seerumeid võiks kasutada ideaalis kaks korda päevas, hommikuti ja õhtuti, kandes seda puhastele ripsmetele.

Mõlemat seerumit saad osta BrowManiac e-poest: https://browmaniac.ee/tootekategooria/ripsmed/seerumid/

 

Kliiniline uuring

Kliinilise uuringu kohta saad lugeda siit: https://www.mylamination.com/treatment-effectiveness/

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top