Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
lash lift komplekt

Lash lifti emulsioonid – millised ja kuidas valida?

Kui veel mõni aeg tagasi oli lash lifti ehk ripsmete lamineerimise emulsioonide valik kesine, siis nüüdseks on tehnikutel valida väga paljude erinevate brändide vahel: My Lamination, Ruthie Belle, Elan, MAYAMY, LSB (Lami Super Booster), Thuya, InLei jpt! Neid võikski loetlema jääda, sest neid on lihtsalt nii palju. Kuid aga kuidas valida see õige, milline on üldse hea toode? Et leida enda jaoks parim toode, siis oleks vaja esitada endale mõned küsimused.

Kas ma soovin kiire, keskmise või aeglase toimega emulsiooni? Kas lõhn on minujaoks oluline? Milline peaks olema konsistents ehk tekstuur? Kas pumbaga pudelis või kotikeses emulsioon? Millise koostisega peaks see olema? Nõnda palju, nagu on ka tooteid ripsmete lamineerimiseks, on ka parameetreid, mis aitavad Sul leida enda jaoks parimad lash lifti tooted.

 

Toote mõjuaeg

 

Lash lifti emulsioonid saame jaotada mõjuajalt kolme erinevase kategooriasse: kiire, keskmine ja aeglane. Kiire toimega emulsioonid jäävad tavaliselt 5 minuti piiridesse, keskmise toimega 5-15 min ja aeglase toimega 15+ minutit. Muidugi tundub ahvatlev valida kohe kiirega toimega emulsioonid, et töö saaks minimaalse ajaga tehtud, kuid nende puhul tuleb meeles pidada, et tihti on nad karva suhtes ka agressiivsemad (kahjustused on kergemad tekkima) ning algaja tehnik võib nendega hätta jääda (ei suuda emulsioone õigel ajal eemaldada). Kiire toimega lash lifti tooted on nt. GlamLashesil.

Liiga aeglase toote puhul on aga miinuseks jälle see, et kui Sul just pole samal ajal kliendile muid protseduure teostada (kulmuhooldust vms), siis passid Sa asjatult ja loed minuteid, et saaks emulsiooni eemaldada, see on aga Sinu jaoks täielikult raisatud aeg. Algajate puhul aga võivad aeglased tooted jällegi paremad olla, sest on rohkem aega emulsioonide pealekandmiseks, valmistuda järgmisteks etappideks jms. Aeglasema mõjuajaga on nt. Levissime lash lifti tooted.

Ideaalne variant on aga keskmise kiirusega tooted, sest nad ei ole karva suhtes agressiivsed ning mõjuaeg jääb ka mõistlikuse piiridesse, st. Sul ei jää erilist aega passimiseks. Kui Sa oled juba kogenum tehnik, siis on eriti hea nipp aja kokkuhoidmiseks peale esimese silma ripsmete silikoonpadjale liimimist sinna juba emulsioonid peale kanda, seejärel asuda liimima teise silma ripsmeid, kanda sinna emulsioonid ning peale seda peaks juba olema emulsioonid ühele silmale mõjunud ning saad need juba eemaldada ja alustada järgmise etapiga. Keskmise kiirusega lash lifti tooted on nt. My Lamination brändil.

 

Lõhn

 

Esmased lash lifti tooted olid kõik ebameeldiva mädamuna/kanalisatsiooni haisuga, mis ei meelinud ei klientidele ega ka tehnikutele. Viimastele eriti, sest kui mitu tundi lash lifti tehes pead seda haisu taluma, siis hakkab see ka lõpuks enesetundele. Õnneks on nüüd enamus brände hakanud mädamuna haisu peitma kasutades lõhnalisandeid emulsioonides, mis muudavad need lõppkasutajate jaoks oluliselt meeldivamaks. Lõhnalisandid on ohutud.

Olen katsetanud palju erinevaid lash lifti tooteid ning kõige meeldivama lõhnaga neist on minujaoks My Laminationi emulsioonid, millel on meeldiv lillelõhn. Ka Elanil ja Ruthie Bellel on hea lõhnaga emulsioonid. InLei tooted jäid minujaoks aga liiga vängeks. Levissime on jällegi aga mädamuna haisuga.

 

Emulsiooni tekstuur

 

Konsistents ehk tekstuur mängib rolli just pealekandmisel ja mingil määral ka pealpüsivusel. Vedelama tekstuuriga emulsiooni on lihtsam ja sujuvam peale kanda, kuid mida vedelam on toode, seda kiiremini ta aurustub. Paksema tekstuuriga emulsiooni on jällegi veidi tüütum peale kanda (ei jaotu nii sujuvalt), kuid ta aurustub aeglasemini. Mõlemad toimivad samamoodi õigel aplikatsioonil, kuid aga kui paks või vedel emulsioon valida – see on puhtalt tehniku isiklik ja nö käeline eelistus.

Mina eelistan vedelama tekstuuriga emulsioone just nende lihtsa ja sujuva aplikatsiooni pärast. Vedelam emulsioon sätib end hästi ka ripsmevahedesse ja see on väga oluline saavutamaks ühtlast lash lifti tulemust. Aurustumise vastu saab kasutada kompensaatoreid, mis takistavad seda ja lisaks pakuvad ka juurekompensatsiooni.

 

Pakend

 

Lash lifti tooted tulevad erinevates pakendites. On fooliumkotikesed, pumbaga pudelid, tavalised keeratava korgiga pudelid, tuubid. Nüüd on küsimus aga selles, et milline on kasutusmugavus ning millisest saab iga kui viimse tilga kätte? Ka on oluline hügieeniline kasutamine ning hoiustamine, mille kohta saad aga rohkem teada Lash Lift Master koolituselt.

Fooliumkotikestes emulsioone on lihtne kasutada, pigista kotikest ja emulsioon tuleb välja. Neid saab ka alati sajaprotsendiliselt ära kasutada ja seda väga lihtsa vaevaga, pigista/silu/rulli iga kui viimne tilk sealt välja ning mitte midagi ei lähe raisku.

Pumbaga pudelid tunduvad ilmselt kõige mugavamad, vajuta ainult ja emulsiooni tuleb, kuid kui toodet on järgi jäänud nii vähe, et pump enam seda välja ei pumpa.. mis siis teha? Õnneks enamus pumbaga pudeleid on võimalik kerge jõunumbriga avada ja saada kätte veel paari protseduuri jagu emulsiooni, mida pump enam välja pumbata ei suutnud. Selleks tuleb väänata pudelikaela, et pump pudeli pealt ära tuleks (mitte ainult pumba nina, vaid terve pumbasüsteem). Osade brändidega saab pumpa eemaldada, osadega aga mitte.

Keeratava korgiga pudeli puhul tuleb sealt emulsiooni võtta mikroharjaga, pintsliga vms töövahendiga. Selleks, et saada kätte iga kui viimne tilk, siis proovi pudeli tagurpidi hoiustamist, et emulsioon vajuks korgi sisse ja niimoodi saad ka lõpu sealt kätte.

Tuubides emulsioonid on samuti väga mugavad. Ka saab nendest kenasti lõpu kätte, kui tuubi tagurpidi hoiustada.

 

Koostis

 

Lash lifti koolutava emulsiooni põhitoimeainetel (mis aitavad koolutusel tekkida, avavad disulfiidsidemed) on kolm kombinatsiooni, mida erinevad brändid kasutavad.

  1. Ammooniumtioglükolaat
  2. Etanoolamiin tioglükool
  3. Tsüsteiinhüdrokloriid + Etanoolamiin

Esimene variant on neist kõige levinum, mida kasutavad paljud brändid. Sobib hästi keskmistele ja tugevamatele ripsmetele. Teine variant on nö.”ammoniaagivaba” variant. Aga miks niiöelda ammoniaagivaba? Nimelt etanoolamiin on tuletatud ammoniaagist. Osad lash lifti toodete brändid kasutavad seda “trikina” oma toodete reklaamimisel, öeldes, et nende toode on ammoniaagivaba. Kuid, aga kui nüüd koostisosi lugema hakata, leiab sealt nimistust kenasti etanoolamiini, mis on tuletatud ju ammoniaagist, seega loogiline järeldus- tegu ei ole siiski ammoniaagivabade toodetega. Kolmas variant on nendest kombinatsioonidest kõige vähem agressiivsem, sobib kahjustatud, õrnadele, pehmetele ripsmetele, ripsmete taastamiseks jne.

Peale põhitoimeaineid, võiks olla koolutusemulsioonis ka võimalikult palju toitvaid ja niisutavaid koostisosi: keratiini, vitamiine, igasuguseid ekstrakte, häid alkohole jne. Lugege koostisosi! Kui seal on ainult põhitoimeained ning null lisaniisutust ja hoolt pakkuvat koostisosa, siis tasuks tugevalt mõelda kvaliteetsema toote valimisele. Ja ainult lugemisest ei piisa, Googeldage ka neid koostisosi, mida nad karvaga teevad jne.

Igasugust reklaamimist ja üleshaipimist on lash lifti toodete puhul palju. Küll väidetakse, et see toode ei kahjusta absoluutselt ripsmeid ja too emulsioon üldse ravib ripsmeid jne. Aga kui tehnik oskab lugeda koostisosi ja neid analüüsida, siis jääb reklaami ja ilusa jutu ohvriks langemine ära.

Fikseeriva emulsiooni põhitoimeaineks on vesinikperoksiid, väljaspool Euroopat võib selleks olla ka naatriumbromaat, mis on EU-s keelatud. Samuti, fikseeriva emulsiooni puhul, vali toode, kus on ka häid lisakoostisosi.

Ka kolmanda etapi ehk niisutava emulsiooni puhul on väga oluline, et see sisaldaks palju häid hooldavaid koostisosi. Kui Sinu valitud brändil aga puudub kolmas niisutav etapp, siis vali lisaks mõne teise brändi niisutav emulsioon või vaheta kogu tootebrändi ning vali midagi, millel on kõik etapid olemas. Niisutamine ja karvadele lisatoidu pakkumine on lash liftis väga oluline!

 

Vihje: Lash lifti toodete koostisosade lugemises, analüüsimises ja toodete valimises saad eksperdiks, kui osaled Lash Lift Master koolitusel! 

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top