Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
kulmuhooldus

Miks külastada kulmutehnikut?

Olen kuulnud oma klientidelt, kuidas mõned nende tuttavad imestavad, et milleks on neil vaja käia kulmutehniku juures? Kulme saab ju ise ka kodus kitkuda ja värvida – nad ütlevad. Ma ei vaidle vastu, muidugi saab seda kõike ise kodus teha ning enamus vahendeid selleks on ka poes kättesaadavad nö. tavakliendile. Kuid selle juures on mõned “aga’d” ja tulemuseks võib olla ka kohati üsna küsitav lõpptulemus.

Mõttekoht – kas kodus isetegijal on kulmude modelleerimiseks olemas nt. kõik vajalikud teadmised kasutatavatest toodetest, oskused erinevaid värvimis- ja karvaeemaldustehnikateks ja aeg (mida meil kõigil niigi napib)?

Värvimine

Kulmutehnik ei sega lihtsalt päevast päeva kokku ühte ja sama värvi kõikide klientide jaoks, vaid tehnik on omandanud erinevate koolituste käigus selleks vastavad teadmised. Ta teab kuidas kokku segada õigeid toone korrektsetes segamissuhetes ning loomulikult teab ta ka õigeid ajastusi, et lõpptulemus sobituks kliendi jume, juuksevärvi, eelistuste jms olulisega. Vahel piisab vähesest või vastupidi paljust, et toon muutuks liiga külmaks, soojaks või tekib muid probleeme. Ka on erinevate tootjate värvitoonidel ja toodete kasutamise etappidel erinevused sees. Nt. X brändi tumepruun ei pruugi olla täpselt sama mis Z brändi tumepruun. Samuti mängib rolli värvide püsivus, on tootjaid mille värv kestab nädalaid ja on värve mis on nädalaga tuhmunud ja karvadelt “kadunud”. Tehnikul on ka teadmised karvatüüpidest, mis kannab samuti oma osa värvimisel. Ka ei kanna tehnik värvi suvaliselt peale, vaid selleks on jällegi erinevaid mooduseid – samamoodi nagu juuksuritel on erinevad tehnikad värvimiseks, on ka meil, kulmutehnikutel. Ning muidugi viimase lihvi annavad igaühe salanipid ja trikid, kuidas midagi efektiivsemalt teha. 😉

Üleliigsed karvad

Kodus on kõige levinumaks karvaeemaldusvahendiks pintsetid, kuid pintsettidega ei ole võimalik saavutada niivõrd puhast tulemust, kui vahatades ehk depilatsiooni teel. See eemaldab ka kõige heledamad ja pisemad karvad – tulemuseks laitmatult puhas kulmujoon. Kuid vahatamist ma ei soovitaks mitte kunagi isetegijale koduseks meetodiks, sest selleks on vaja samamoodi pädevaid teadmisi: kuidas kasutada aparatuuri, mis nurga all vaha peale kanda, mis nurga all eemaldada ning mis tüüpi vaha mis otstarbeks ja piirkonnale sobib jne. Valede teadmiste või lausa puudulike teadmiste korral on õnnetused kiired tulema: nahapõletus, mahatõmmatud nahk mis hiljem koledalt marraskil on (nii, et sa kodust väljagi minna ei taha) ja millest võivad halvimal juhul ka armid jääda jne. Ning on ka üsna mõttetult kulukas soetada endale vahaaparatuur, eel/järelhooldusvahendid, vaha jm. vajalik, ainult selleks, et kord kuu või kahe jooksul omale kodus kulme teha.

Pintsettidega on jälle oht üle kitkuda, sest kui me ise endal kodus kulme kitkume, siis me liigume peeglile koguaeg aina lähemale ja lähemale ning lõpuks oleme keskendunud pingsasti ainult ühe konkreetse ala peale, siis vahetame vaatenurka, võtame ette teise kulmu, kordame sama ning hiljem kui peeglist kaugemale läheme, siis näeme tulemust: üks kulm on hoopis teistsugusem kui teine. Kui mu kirjeldus pilti ette ei loonud praegu lugejale, siis meenutage lihtsalt, kuidas teismelisena sai kulmud ülekitkutud.

Kui ei proovi, ei tea..

Kokkuvõtteks arvan, et kulmutehniku töö pole siiski tänamatu töö ja skeptikutel soovitaks ikkagi leida omale heade pädevate oskustega tore kulmutehnik, kelle juures saate endale ~30 minutiga kaunilt värvitud ja modelleeritud kulmupaari, millega saate mitu nädalat murevabalt ringi käia. Lõppkokkuvõttes säästate oma aega ja närve ning selle asemel, et ise pusida kodus ning hiljem võibolla kahetseda, saate kulmutehniku juures selle pooltunnikese iluund nautida ja lahkuda salongist õnnelikumana. Arvan, et üllatute isegi kui saate proovida kvaliteetset kulmuhooldust. Kui pole plaanis regulaarselt külastada, siis kord elus võiks ikka ära proovida, sest nagu öeldakse..  kui ei proovi, ei tea. 😉

Tutvu BrowManiac pakutavate kulmuhooldustega siin: https://browmaniac.ee/teenused/

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top