Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
riitsinusõli ripsmetele

Riitsinusõli ripsmetele ja kulmudele – kasulik või mitte?

Osta riitsinusõli ripsmetele ja kulmudele siit.

Ripsmed ja kulmud on olulised osad meie näo ilust ning nende tihedus ja pikkus võivad oluliselt mõjutada meie välimust. Üks väga hea looduslik abimees, mis on olnud aastakümneid populaarne ripsmete ja kulmukarvade hoolduses, on riitsinusõli ehk kastoorõli (Ricinus Communis (Castor) Seed Oil). Paljud kasutavad seda soodsama ja loodussõbralikuma lahendusena kallimate ripsme- ja kulmuseerumite asemel. Aga kuidas riitsinusõli kulmude ja ripsmete hoolduses täpsemalt töötab ning kas seda tohiks kasutada ka pärast ripsmete lamineerimist või lash lifti protseduuri?

Riitsinusõli kasulikkus ripsmetele ja kulmudele

Riitsinusõli võib kutsuda julgelt orgaaniliseks ripsme- ja kulmuseerumiks, kuna temas pole kunstlikke koostisosi ega kemikaale. Koostisosi on vaid üks ja selleks on külmpressitud riitsinusõli, mis on 100% orgaanilise päritoluga.

Ripsmetele: Riitsinusõli on tuntud oma rikkaliku koostise poolest, mis sisaldab vitamiine, mineraale ja rasvhappeid. Peamine superomadus on riitsinusõli puhul karvakasvu kiirendamine. Lisaks veel see niisutab ripsmekarvu, muutes need tugevamaks ja vähendades murdumist. Regulaarne riitsinusõli kasutamine aitab ripsmetel kasvada tugevamaks ja pikemaks. Ka on kasutajate seas täheldatud ripsmete tihedamaks muutumist.

Kulmudele: Sama efekti võib anda riitsinusõli ka kulmudele. Riitsinusõli niisutab kulmukarvu, aitab vältida nende katkemist ning soodustab kulmude tervislikku kasvu. Tugevamad täidlased kulmud rõhutavad näojooni ja annavad säravama välimuse.

Lisaks on riitsinusõli antibakteriaalsete ja põletikuvastaste omadustega. Ideaalne on seda kasutada ka huulte ja küünenahkade niisutamiseks. Nahale kandes riitsinusõli pehmendab ja niisutab, lisaks stimuleerib naha kollageeni tootmist. See imeline õli omab isegi kortsudevastast toimet, kuid ei ummista poore.

Kas riitsinusõli sobib pärast ripsmete lamineerimist ehk Lash Lifti?

Kui keemiliselt töötlemata ripsme- ja kulmukarvadel (pole tehtud lamineerimist) on riitsinusõli kasutamine ohutu, siis peale lash lifti ja brow lifti tasuks sellega ette vaadata.

Riitsinusõli ja ripsmete lamineerimine: Pärast lash lifti ja ka kulmude lamineerimist tasub pigem kasutada spetsiaalseid seerumeid, mis on mõeldud peale antud protseduure kasutamiseks. Õli otseselt ei mõjuta lamineerimise tulemust ehk uut saavutatud kuju. See tähendab, et õli kasutades ei kao ripsmete koolutus/kulmude uus kuju kiiremini ära. Kuid probleem on selles, et riitsinusõli on suurema molekuliga õli, mistõttu ei pääse ta täielikult karva sisse, vaid jääb osati karva pinnale ning moodustab selle ümber kihi, mis ei lase niiskusel karva sisse pääseda. Seetõttu jääb karv nö. “kuivale” ning on altim murduma.

Nüüd ilmselt mõtled, et miks siis riitsinusõli ka keemiliselt töötlemata ripsmetele kuidagi kasulik olema peaks? Asi on selles, et peale lamineerimise protseduure on karvad tavapärasest struktuurselt veidi nõrgemad kui nad olid enne protseduuri, mistõttu on oluline anda neile väärtusliku lisatoitu ja niisutust juurde, mida spetsiaalsed seerumid ka ohtralt sisaldavad. Kõige parem on kasutada peale ripsmete ja kulmude lamineerimist spetsiaalseid selleks mõeldud tooteid. Professionaalsetes seerumites, nagu näiteks My Lamination Vitamin ja Mineral, on koostisosad hüdrolüüsitud. Kui aga karvad ei ole keemiliselt töödeldud, nad on oma tavapärases olekus, siis on igati hea kasutada riitsinusõli oma ripsmete ja kulmude turgutamiseks.

Mis on hüdrolüüs?

Hüdrolüüs on keemiline protsess, kus aine laguneb või reageerib veega. Selle tulemusel lõhustatakse ühendid vee molekulide mõjul, mis võib kaasa tuua uute ühendite tekkimise. Hüdrolüüs on laialt levinud mitmesugustes bioloogilistes ja keemilistes protsessides ning seda kasutatakse sageli ka orgaaniliste ühendite analüüsimisel ja lagundamisel. Hüdrolüüsi saab käsitleda nii aine molekulide lõhestamise kui ka uute ühendite moodustumisena vee osalusel.

Lihtsamas keeles öelduna tähendab see, et seerumites sisalduvate koostisosade hüdrolüüsi puhul on ained niivõrd väikesteks osadeks tehtud, et need pääsevad vähimagi vaevata otse karva sisse ja saavad hakata karvu koheselt toitma ning niisutama. Ka riitsinusõli saab hüdrolüüsida, kuid 100% orgaaniline riitsinusõli on hüdrolüüsimata. Sestap ongi kasulikum peale lash ja brow lifti valida professionaalsed seerumid, kus on peale riitsinusõli veelgi rohkelt toitvaid ja niisutavad ekstrakte, vitamiine, mineraale ja muid kasulikke ühendeid.

__________

🎁

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top