Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud

Kas katta ripsmed lash lifti ajal kilega või mitte?

Ripsmete lamineerimine ehk lash lift on populaarne teenus, mis annab loomulikele ripsmetele ilusa koolduvuse ja avardab pilku. Paljusid on õpetatud lash lifti koolitustel kasutama teatud etappide ajal ripsmete katmiseks kile, aga tihti ei saa meistrid päris täpselt lõpuni aru, et miks nad seda tegema peavad. Või kui saavad aru, siis need põhjendused kalduvad tihti non-sense poole. Näiteks on põhjendatud kile katmisega vajadust järgnevate argumentidega: siis toimib lash lift õigesti; vaid kilega katmisel tuleb parim koolutus; brändi kasutusjuhised nõuavad seda; vastasel juhul lash lifti emulsioonid ei toimi ja nimekiri jätkub. Leian, et lash lifti protseduuri tegijal on oluline mõista iga protseduuril tehtava sammu eesmärki, toimet ning ka tagajärgi. Niivõrd spetsiifilist protseduuri tehes ei tohiks jääda teadmistesse lünki, vastamata küsimusi ning kahtlusi teatud etappide toimeprotsessi osas. Vaatame järgnevalt eelmainitud teooriad kile kasutamise osas üle.

“Kui katan ripsmed kilega, siis toimib lash lift õigesti.”

Ripsmete katmine kilega ei garanteeri “õiget” lash lifti toimet. Õige toimega lash lifti saame siis, kui valime õiged silikoonpadjad vastavalt kliendi ripsmetele ja silmakujule; liimime ripsmed korrektselt silikoonpatjadele; paigaldame emulsioonid õige asetusega ja laseme emulsioonidel piisavalt mõjuda, et karvas olevad disulfiidsidemed saaks lõhutud ning uuesti taastatud. Kui valime kliendi silmakujule ja ripsmetüübile vale silikoonpadja, siis on lash lift juba ebaõnnestunud. Kui valime õige silikoonpadja, aga paigaldame emulsioonid valele kõrgusele või ebaühtlaselt – jälle on lash lift ebaõnnestunud, ripsmed saavad alakoolutatud või ülekoolutatud. Kui liimime ripsmed lohakalt, sasiselt, siis kajastub see ideaalselt ka lõpptulemustes: sellisena nagu karva silikoonpadjale fikseeritud on, sellise kuju see ka saavutab peale keemilist töötlemist. Kui me laseme step1 emulsioonidel liiga vähe mõjuda, siis ei lõhu me disulfiidsidemeid täielikult (mistõttu pole võimalik uue kuju salvestumine karva) või kui laseme liiga kaua mõjuda, siis töötleme jällegi üle. Kui laseme step2 emulsioonidel liiga vähe mõjuda, siis saame ripsmed, milles on disulfiidsidemed osaliselt taastatud ning osaliselt mitte, see võrdub nõrkade ripsmetega, mis on väga altid murdumisele, kuna neil pole konkreetset kuju hoidvat tugevat sidemete kogumit.

“Vaid kilega katmisel tuleb parim koolutus.”

Parim koolutus on lai mõiste. Kas siin peetakse silmas võimalikult WOW efektiga koolutust, teatud koolutuse kaart või midagi muud? Igaljuhul kehtib sellele väitele samasugune vastus nagu eelmises lõigus. Kilega katmine ei garanteeri teile parimat koolutust. Kui valid valed silikoonpadjad, liimid ripsmed lohakalt/ebapiisava pingega/sasiselt patjadele, paigaldad emulsioonid valesti, ei leia õigeid mõjuaegu vastavalt ripsmetüübile ja temperatuurile – siis kile siinkohal ei võlu ka suurima tahtmise juures seda parimat koolutust välja. Küll aga kui asetada kile ripsmetele, siis aitab ta hoida ripsmeid silikoonpatjadel, et need sealt lahti ei hüppaks. Kuid sellele probleemile on paremaid lahendusi. Tasub investeerida kvaliteetsetesse kompensaatoritesse ja hea hoidvusega lash lifti liimi.

“Brändi kasutusjuhised nõuavad seda.”

Tõepoolest on müügil brände, mille emulsioonide kasutusjuhises on kirjas nt: “Peale step1 peale kandmist asetage ripsmetele kile.”. Kui tegu on näiteks brändiga, mille lash lifti emulsioonide mõjuajad on üüratult pikad, siis isegi võib ehk kile kasutamine olla õigustatud, kuna kile asetamine emulsioonide peale tekitab kasvuhoone efekti, tõstab temperatuuri ning paneb emulsioonid kiiremini toimima. Sama kehtib ka soojendusmaski (heating pad) kasutamise kohta. Üldiselt aga oleks mõistlik kasutada keskmise mõjuaga brände, et ei oleks vaja protseduuri kiirendama hakata. Miks kiirendamine halb on? Nagu eelnevalt sai mainitud, siis kiirendamine toimub tänu kile all kasvanud temperatuurile, kuid me pole absoluutselt teadlikult kui kõrgeks see temperatuur seal all tõuseb ning seega pole meil õrna aimugi millal võiks ripsmetele teha valmiduse kontrolli ning emulsioonid eemaldada. Sellise kiirendamisega kaasneb ületöötlemise oht, mille tulemuseks võivad olla halvimal juhul murdunud, kõrbenud ja krussis ripsmed.

“Vastasel juhul lash lifti emulsioonid ei toimi.”

Lash lifti emulsioonide toimimiseks pole vaja neid millegagi aktiveerida. Nagu ennem sai mainitud, siis kilega katmine kiirendab emulsioonide toimet temperatuuri tõusu tõttu. Kui aga kasutame värskeid, töökorras emulsioone, siis pole kilega katmine absoluutselt vajalik. Juhul kui emulsioonid ilma kile kasutamiseta ei peaks toimima ehk koolutuse tulemus pole rahuldav ning te olete 100% kindlad, et te valisite õiged silikoonpadjad; fikseerisite ripsmed korrektselt silikoonpatjadele; paigaldasite emulsioonid õigesti ning lasite piisavalt mõjuda – siis suure tõenäosusega on teie emulsioonid oma tööomadused lihtsalt kaotanud. See võib juhtuda nende hoiukoha temperatuuri suure muutuse korral, päikesevalguse kätte liiga kauaks jätmise korral, liiga pikk kokkupuuteaeg õhuga (pakend jäi liiga kauaks avatuks, pakendit ei suletud korralikult peale viimast kasutuskorda jne) ja võib vabalt olla ka tehasepoolne viga, kus kontsentratsiooni osas on midagi valesti läinud.

Kokkuvõttes pole ripsmete katmine kilega lash lifti ajal absoluutselt vajalik. See tõstab tihti asjatult temperatuuri, tekitades lash lifti meistri jaoks teadmatuse ning ebaselguse mõjuaegade osas; võib põhjustada ripsmete ületöötlemise; kliendil võib tekkida kergemini ärritus lash liftis kasutatavate kemikaalide osas, kuna nende aurud on kile all “lõksus” jne. Perfektset ja kvaliteetset lash lifti on võimalik teostada täiesti edukalt ilma kilet kasutamata, kui omad põhjalikke teadmisi lash liftist ja ka selle keemiliste protsesside pisinüanssidest ning kasutad professionaalseid töövahendeid ja tooteid. BrowManiac e-poes on väga lai sortiment kvaliteetseid ja professionaalseid lash liftiks mõeldud tooteid: silikoonpadjad, emulsioonid, eel- ja järelhooldusvahendid, L-sondid, Y-kammid, kompensaatorid ja palju muud! Kõik tooted on testitud koolitaja poolt ning saanud heakskiidu. Kui soovid teada lash liftist rohkem, siis ootan kõiki huvilisi osalema Lash Lift Basic või Lash Lift Master ripsmete lamineerimise koolitusel. Kohtumiseni koolitusel!

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top