Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
lash lift tallinn

Lash Lifti kvaliteet

Mida peaks klient jälgima, kui ta valib endale lash lifti meistrit? Diplomeid seinal? Pigem mitte, meistril võib olla mitmeid diplomeid ja tunnistusi, aga kui koolitused, kus ta osalenud on, pole kõige harivamad olnud, siis ei garanteeri ka need paberid tema seinal töö kvaliteeti.

Ainus, kust saab enamvähem aimu meistri töö kvaliteedist, on tema profiil, sotsiaalmeedia konto, portfolio ja neis olevad pildid. Kuid ka piltidele ei saa alati sajaprotsendiliselt loota, kuna kes laeb üles halva kvaliteediga töid – ikka lähevad üles ju parimad tööd, et kliente meelitada. On ka meistrid, kes kasutavad teiste meistrite pilte, et ennast reklaamida – jah, üsna alatu, aga isegi siin Eestis tehakse seda.

Toon järgnevalt välja mõned nüansid ja vead, millele klient saab portfoliot vaadates tähelepanu pöörata ja teha järeldusi meistri töö kvaliteedi osas.

 

Liiga kooldus ripsmed

 

Kui enamus meistri töödest on väga kooldus ehk ripsmed koolduvad üsna ripsmejuurte juurest, on see halb märk. Miks? Koolutus ei alga kunagi ripsmejuurtest. Koolutusel peab olema “jalg” ehk mingisugunegi tugi, millele karva pikkus ja raskus toetuda saaks. Kui ripsmed koolutada praktiliselt juurtest, siis on see koolutus muidugi väga efektne, kuid siin on “AGA”..

Aga mis siis juhtub peatselt? Esimesed päevad võib see koolutus olla kena, kuid ilmselt need ripsmed käivad vastu silmalaugusid ja kui neid ripsmetuššiga värvida, siis on garanteeritud, et näete välja nagu panda. Lisaks üsna pea hakkavad ripsmed vajuma ühele ja teisele poole, kuna neil puudub tugi ehk jalg, millest ennem rääkisime. Selle tulemuseks on väga halvasti hoidvad ripsmed, mis näevad väga sasised välja ja ei taha kuidagi kaunilt reas püsida.

Mõningal juhul võib põhjustada väga järsk ja tugev koolutus kliendile ka valu ripsmejuurte piirkonnas, mis pole absoluutselt meeldiv.

Liiga järsk koolutus

Kena sujuv koolutus, piisava jalaga

 

 

Valesti silikoonpadjale liimitud ripsmed

 

Kui meistril peaks olema portfolios pilte, kus ripsmed on liimitud silikoonpadjale, siis tuleb kliendil jälgida, et kõik ripsmed oleks piinliku täpsusega patjadele kammitud 90 kraadise nurga all ning ei oleks seal risti-rästi ega kõveralt. Sellisena nagu ripsmed padjale kammitakse, sellise kuju nad ka peale keemiliste ainete aplikatsiooni saavutavad ning klient peab selle tulemusega ringi käima.

Samuti ei tohi ripsmed ületada oluliselt silikoonpatjade põhiosa, kus on kumerus, sest siis on meister kasutanud liiga väikest silikoonpatja, mille tulemuseks on samuti ülekooldunud ripsmed.

Ripsmed on padjale kammitud halvasti

Ripsmed on padjale kammitud korrektselt, kenasti eraldatult ja sirgelt

 

 

 

Kõverad ripsmed, ripsmetippudes konksud

 

Isegi, kui piltidel tundub teile esialgu kõik kena ning ripsmed on kauni ühtlase koolduvusega, siis tasub keskenduda ka sellele, et kas ripsmetipud on kõik ilusti sirged ning et ripsme kogupikkuses poleks jõnkse ega muid kõverusi sees. Kui ripsmetippudes on konksud, siis võib see tähendada, et meister on emulsioonid valesti peale kandnud. Või on ka variant, et eelneval lash liftil, mis ta kliendile varem tegi, on ta koolutanud ka anageen ripsmed, mis on kasvu algfaasis olevad ripsmed ning mida ei koolutata tegelikult mitte kunagi.

Vahel võib konksude-jõnksude põhjuseks see, et klient on tulnud mõne teise meistri juurest, kes on lash lifti valesti teostanud ning uus meister teeb korraliku lash lifti peale, kuid ei korrigeeri neid ebatäiuseid ega vigu. Üldiselt aga professionaalne meister, isegi teiste töid parandades, korrigeerib ka eelnevad vead, k.a. igasugused konksud ja jõnksud.

Kui aga piltidel leidub ripsmeid, mille kogupikkuses on imelikud jõnksud või kõverused sees, siis tähendab see seda, et ripsmed polnud silikoonpadjale korralikult kammitud või nihkusid protseduuri käigus. Ripsmete silikoonpatjadele korrektne ja täpne liimimine kannab lash liftis väga suurt rolli.

Jälgige ka alumisi ripsmeid. Kui alumised ripsmed on samuti kõverad, jõnksudega vms, siis on meister olnud hooletu. Kui ripsmeid silikoonpatjadele kammitakse/liimitakse ja ei kasutata alumiste ripsmete katmiseks teipi või silikoonkaitsepatja, jäävad ka alumised ripsmed ülemiste külge. See, et kas alumised ripsmed kaetakse liimimise ajaks või mitte, on meistri isiklik valik ning siin ei ole õiget ega valet meetodit. Küll aga kui alumised ripsmed ülemiste külge kinni jäävad, tuleb need ikkagi sealt eraldada, sest kui nad jäävad ülemiste külge, siis keemiliste emulsioonidega kontakti sattudes muudavad ka need alumised ripsmed kuju. Seega kui näete “pärast” piltidel, et alumistes ripsmetes on imelikud jõnksud, siis saab järeldada, et meister pole korralikult kontrollinud, kas alumised ripsmed on ülemistest eraldatud.

Ripsme kogupikkuses kohati jõnksud ja tippudes konksud

 

 

Märjad vs kuivad ripsmed

 

Kui ripsmekarv (või mistahes karv) on märg, siis on ta sirgem ja laugem, kuid kui aga karv kuivab, siis taastub karva kuju. Võtame näiteks  lokkis juuksed, kuivana olles on nad lokkis, aga pessu minnes ning veega kokkupuutudes lähevad sirgemaks. Sama on ka ripsmetega. Selles muutuses mängivad rolli karvades olevad vesiniksillad ja see on ajutine muutus. Permanentse kuju muutuse korral ehk lash lifti korral mängivad kuju muutuses rolli disulfiidsillad, mida meister mõjutab keemiliste ainetega. Märjaks saamine seega püsivalt lash lifti efekti ei mõjuta, st. lash lift ei vaju ära, ei muutu püsivalt laugemaks, vaid see lihtsalt muudab nad ajutiselt vähem kooldunuks. Kuid aga kui ripsmed kuivavad, siis taastub lash lift efekt täielikult.

Miks ma seda räägin? Kui meistri portfolios on enamus ripsmed märjad, siis arvestage, et te ei näe pildil lõpptulemust. Kui need ripsmed kuivavad on nad veelgi rohkem kooldunud ja püstisemad. Võib juhtuda, et märgadena tunduvad ripsmed väga kenad, kuid aga kui need ära kuivavad on nad totaalselt krussis ja vastu silmalaugusid.

Ka tuleb jälgida ripsmete puhtust. Kui piltidel on ripsmete vahed keemilise värviga või muude tootejääkidega koos, siis pole ripsmeid korralikult peale lash lifti puhastatud ega pestud meistri poolt. Mõnele võib tulla see veel endiselt üllatusena, kuid ripsmeid võib ja tuleb puhastada ka veega/puhastusvahuga peale lash lift protseduuri.

Esialgu tundub, et wow mis efektne koolutus, kuigi kogenud silm ütleb eos juba, et tegu on ülekoolutatud ripsmetega. Kui need nüüd veel ära kuivavad (pildil märjad), siis on need praktiliselt kliendile vastu silmalaugusid. 

 

 

Hind

 

Ka hind on kvaliteedi puhul määrav. Ilmselt me kõik teame, et see on väga harv juhus, kui saad odavalt midagi tõeliselt head. Klient võiks teha ka hinnauuringut, vaadata erinevate salongide ja tegijate hinnakirju ja neid võrrelda. Kui hinnad varieeruvad 5€ vahemikus, on see täiesti okei. Kuid aga kui teie valitud meister pakub lash lifti tunduvamalt odavama hinnaga, pakub kombodiile, et võta kaks protseduuri, saad teise poole hinnaga või täitsa tasuta, siis võiks see ka veidikene ohumärk olla. Muidugi on tore kliendil saada teenuseid soodsamalt või teise teenuse täitsa tasuta, aga mille eest tasutakse materjalid, töötarvikud, tooted, töökoha rent, kommunaalkulud jms?

Vahel mõne meistri hinnakirja vaadates tekib küsimus, et kuidas selliste “sooduspakkumistega” ta oma ettevõtmise ja isiklikud kulud majandatud saab. Kas ta kasutab siis kõige odavamaid tooteid või teeb tööd kodus tagatoas? Jah, ka lash liftis on võimalik valida kõige odavamad tooted, mis on ripsmetele kahjulikumad või siis paremad ja kallimad tooted, milles on lisaks keemiale ka niisutavaid ja toitvaid aineid koostiosade seas. Või teeb meister 12h+ tunniseid tööpäevi? Mis pole ka mõistlik, sest esiteks hakkab tööasend rühile, põhjustab tervisele erinevaid probleeme, tekib väsimus, ülepinge.. mille tulemusel ju töökvaliteet kannatab.

Kindlasti võib ka olla õpilasi ja algajaid ilutegijaid, kes pakuvadki protseduure poole soodsamalt, aga siis tasuks arvestada kliendil pikema ajakuluga ning ka võimalusega, et tulemus pole kõige parem.

 

 

Uuri, uuri ja veelkord uuri!

 

Kuna veedan ise igapäevaselt palju aega ka sotsiaalmeedias, sest see on koht, kus tuleb oma ettevõtet reklaamida ning klientidega suhelda, siis olen kursis ka teiste meistrite töökvaliteediga ja näen liiga palju neid ülamainitud vigu. Loodan, et kliendi rollis olles, oskate omale nüüd paremini valida seda õiget meistrit. Jätke meelde, et kõik mis hiilgab, ei ole kuld. Ärge laske end meelitada sooduspakkumistel ja mesijutul. Väga palju uurimustööd teenuspakkuja kohta tuleb kliendil endal ära teha, et saada kvaliteetne teenus ja nii igal alal, mitte ainult iluteeninduses. Ei tasu esimeste WOW piltide peale joosta aega broneerima, vaid võtke hetk ja uurige põhjalikult meistri eelnevaid töid, otsige nende kohta tagasisidet, vajadusel küsige täpsustavaid küsimusi.

Minu postituse mõte ei ole kedagi halvustada. Kui keegi meistritest end siin punktides ära tundis, siis ei tasu meelt heita, vaid pigem mõelda, mida paremini teha saaks. Kõik meistrid, kes mulle siiani kirjutanud on oma muredega, olen neid alati aidanud – ma ei halvusta ega mõista hukka. Olen ka ise kunagi algaja olnud. 🙂

Paljud meistrid aga kahjuks isegi ei tea, et nad midagi valesti teevad, sest neid niimoodi ju koolitati. Seega ka meistrid – omale lash lifti koolitust valides tasub teha samamoodi uurimustööd, mitte valida õige odavamat ja lühema kestvusega koolitust.

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid minult nõu küsida, siis võid minuga alati ühendust võtta Instagramis või Facebookis.

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

 

 

 

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top