Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
lash lift tallinn

Pole lash lifti tulemusega rahul?

Oled käinud just lash lift protseduuril, kuid ei näe efekti või peatselt on tulemus kadunud? Põhjuseid võib olla siinkohal mitmeid, mis võivad tuleneda paljudest erinevatest asjadest, nt. kliendi ripsmete eripärast, toodetest-ravimitest mida ta kasutab, harjumustest, protseduuri teostamise korrektsusest jne. Räägin täpsemalt enamlevinud muredest peale lash lifti ning seletan lahti ka põhjused.

Muidugi adekvaatseks analüüsimiseks ja protseduuri edukuse hindamiseks, peab teadma ja analüüsima protseduuri täpset käiku, milliseid vahendeid ja kuidas kasutati, kliendi ripsmete algset seisukorda, tüüpi, järelhooldust jne. Seega järgnevad situatsioonid ja põhjused, mida loetlen, ei pruugi olla alati 100% Sinu või Sinu kliendi probleemi põhjuseks.

 

Ei näinud mingit tulemust koheselt peale protseduuri lõppu

Kui klienti on juba looduse poolt õnnistatud pikkade ja kooldus ripsmetega, siis ei ole lash lifti tulemus niivõrd WOW, kui ta on seda näiteks sirgete ripsmete puhul. Seega võib olla kliendil raske näha suurt muutust, kuna ekstreemset muutust ei toimunudki. Seda olukorda võib võrrelda ka nt. juustega. Kui sa lähed lihtsalt väljakasvu värvima, siis ei ole see nii suur muutus. Kui Sa aga lased teha uue lõikuse või värvid juuksed hoopis teist värvi, siis on see juba märgatav muutus ja ka sellest saadav võrdlusmoment on suurem.

Tihti inimesed ei oska hinnata ja väärtustada seda, mis neile juba looduse poolt antud on ja nad võivad oodata kohati utoopilisi tulemusi niigi hea asja veel paremaks muutmisel. Kuid ka lash lifti tehes on tehnikul on piirid ees, kui ta soovib seda muidugi tehniliselt korrektselt teostada. Ripsmeid saab koolutada ka nö. taevani, kuid tehniliselt ei pruugi see alati korrektne olla, sest sellisel juhul võib jääda ripsmete väljakasv sasine, konksudega, ripsmed hakkavad vastu silmalaugusid-kulme käima jne. Tehnik peab lash lifti teostades meeles pidama seda, et see poleks ilus ainult esimestel nädalatel, vaid ka väljakasvu periood oleks kliendi jaoks talutav ning ei valmistaks ebamugavust.

On ka võimalik, et protseduuri ei viidud läbi korrektselt, mistõttu võib juhtuda, et emulsioonid ei saanud piisavalt mõjuda ning karva kuju muuta või valiti vale silikoonpadi kliendi jaoks jne. Sellisel juhul ei saagi klient mingit muutust näha, kui ripsmed pole kuju muutnud. Siis tuleb kliendil koheselt tehnikut sellest teavitada (kui tehnik seda juba ise ei märganud) ning leida koos ka koheselt lahendus. Kui aga klient pöördub alles paar nädalat hiljem tehniku poole sellise murega, et ei näe mingit tulemust, on väga raske analüüsida, kus ja millal mingi asi valesti läks, et klient ikkagi rahul pole.

Üldiselt kui tehnik on teinud omaltpoolt kõik korrektselt, ehk et valinud õiged silikoonpadjad, emulsiooni paigutused ja toimeajad, teostanud karvale emulsiooni toime kontrolli, pesnud korralikult ripsmed peale protseduuri, lasknud neil kuivada ja näinud lash lifti tõelist tulemust, näinud erinevust algse ja hilisema tulemuse vahel jne, kuid klient ikkagi tulemust/erinevust ei näe, siis on võimalik, et mängus võivad olla ebarealistlikud ootused.

 

Lash lift vajus ära

Korrektselt teostatud lash lift ei vaju ära, sest see on lihtsalt võimatu. Korrektselt tehtud lash lift kasvab välja, st. ripsmete kasvades liigub karv edasi ning koolutatud osa liigub ettepoole, mistõttu eestvaates muutuvad ripsmed visuaalselt lühemaks.

Lash liftis mõjutatakse karva kuju muutmiseks karvas olevaid disulfiidsidemeid, mis alluvad ainult keemilistele ainetele. Karvas on ka vesiniksidemed, mis hoiavad samuti karva kuju, kuid need on mõjutatavad vee ja kuumusega ning vesiniksidemed taastuvad karva kuivamisel.

Kui aga näiteks lash lift ei ole teostatud korrektselt ning tehnik ei pesnud, kuivatanud ja ei kontrollinud reaalset tulemust peale lash lifti, siis on võimalik, et lash lift vajub ära, kuna ripsmed võivad olla veel emulsioonide, liimi, keemilise värvi jms. koos ja imiteerivad ka silikoonpadja kuju millel nad olid. Ehk kui peale sellist protseduurikäiku läheb klient koju ning peseb ripsmeid, siis on üsna tõenäoline, et ripsmed võivadki tõesti ära vajuda, sest märjaks tehes mõjutatakse karvas olevaid vesiniksidemeid, mis veega kokku puutudes muudavad karva kuju ja muudavad karva sirgemaks. Kui keemilised ained ei mõjutanud disulfiidsidemeid piisavalt ehk ei kinnitanud karva sisse uut kuju, siis vajubki lash lift jäädavalt ära veega kokkupuutel ja hiljem kuivades enam oma koolutatud kuju ei taasta. Kui aga lash lift on tehtud korrektselt, keemilised ained on saanud piisavalt mõjuda, siis ripsmete kuivades taastub nende kooldunud kuju.

 

Tulemus kadus kiirelt

Lash lifti tulemuse kiiret kadumist võivad mõjutada seerumid, näohooldustooted, kosmeetika, ravimid, igapäevaharjumused jne.

Kui klient kasutab ripsmeseerumit, siis ei saa tehnik garanteerida talle tavapärast optimaalset lash lifti püsivust, sest ripsmeseerumid, olenemata sellest kas nad on kasvuergutavad või niisutavad, panevad karvad kiiremini/paremini kasvama, mistõttu ka tulemus kiiremini kaob. Kasvuergutavad seerumid on loodud selleks, et justnimelt karva kiiremini kasvama panna ning niisutavad seerumid toidavad ja hooldavad karva, mis samuti loob soodsa keskkonna ripsmete pikemaks kasvamisel. Iga inimese ripsmed reageerivad seerumitele erinevalt, mõni võib näha tulemusi juba nädala pärast, teine kuu pärast ja mõnel ei avaldagi seerumit mitte mingisugust mõju. Seega seerumit kasutades tasuks ka valmis olla selleks, et ripsmed kiiremini lash lift efekti kaotavad.

Erinevad näohooldustooted, kosmeetika ning ravimid võivad samuti mõjutada lash lifti tulemust. Aga kuidas, kui kiirelt jne, see sõltub juba konkreetsest tootest või ravimist. Nt glaukoomi sisaldavad ravimid panevad ka ripsmed kiiremini kasvama, mistõttu lash lifti efekt kaob ka kiiremini. On kosmeetikat, näohooldustooteid ja ka ravimeid, mis võivad muuta karvad kuivemaks, põhjustades nende murdumise või muuta nad nõrgemaks, põhjustades nende välja kukkumise. Nagu ma juba mainisin, siis see sõltub juba konkreetsest tootest.

Kuna ripsmekarvad vahetuvad teatud aja tagant, siis on võimalik ka, et oled just teinud lash lifti, kuid Sinu ripsmetel on kohe peale tulemas vähe suurem vahetusperiood, mis tähendab, et äsja lash lifti läbi teinud ripsmed kukuvad välja ning kasvavad asemele uued ripsmed, mis ei ole lash lift efektiga. Selle tõttu kaob samuti tulemus kiiremini. Ka on inimeste karvakasvu kiirus/vahetumise kiirus väga erinev ehk siinkohal pole mõtet võrrelda kellegi teisega, kes samuti lash lifti on teinud, tulemuse püsivust.

 

Võrdlemine teistega

Tihti võrreldakse iluprotseduuride tulemusi oma sõbrannade, kolleegide ja teistega. See on aga väga vale lähenemine, eriti kui tegu on iluprotseduuriga, kus protseduur teostati mitte-kunstlike materjale kasutades. Ehk et kui protseduuril töödeldi Sinu enda naturaalset materjali, mille kuju/tüüp, kasvukiirus, karvade vahetuse kiirus, kvaliteet, tihedus/paksus/pikkus jms nüansid sõltuvalt puhtalt Sinu omapärast, harjumustest jne ja midagi kunstliku juurde ei lisatud.

Pole reaalne ega õige võrrelda lash lifti tulemust kellegi teisega, kui Sul on nt. lühikesed sirged ripsmed ning sõbrannal juba naturaalselt kooldus pikad ripsmed vms. Nende ripsmetüüpide puhul on lash lifti tehniline lähenemine väga erinev ning ka tulemused on erinevad.

 

Ebarealistlikud ootused

Protseduuri kestvuse, mõju, tulemuste jms osas võivad tekkida ka arusaamatused, mis on põhjustatud ebarealistlikest ootustest. Kahjuks ei saa kõik kliendid alati protseduuri eesmärgist üheselt aru ja/või ei oska hinnata oma ripsmete seisukorda adekvaatselt. Seega loodetakse vahel lash liftist püsiripsmepikenduste tulemust, kuid seda sellega ei saavuta. Lash liftiga saab naturaalseid ripsmeid koolutada ning liftida, mis muudab nad visuaalselt pikemaks, kuid mitte füüsiliselt. Samuti ei tee lash lift ripsmeid tihedamaks ja ei lisa karvale nähtavalt paksust. Lash lifti kohta saab täiesti öelda, et tulemus sõltub kliendi materjalist, sest täpselt nii ongi. Tehnik töötab kliendi naturaalsete karvadega ning ei lisa ripsmetele lisakarvu juurde. Seega selliste ootustega lash lifti minnes on suur pettumus kerge tulema. Kui tahta ripsmepikenduste tulemust, siis selleks on siiski ripsmepikendused.

Kahjuks meie arvamused endast ja minapilt on tihti negatiivsemad ja kriitilisemad, kui kõrvalseisjate arvamused ja nägemused. Iluteenindajana näen seda igapäevaselt, nt. kus tuleb klient kellel on üle 1cm pikkused tihedad, pikad ripsmed ja ta räägib, et ta ripsmed on nii lühikesed ja hõredad. Ja sellist käitumist saab näha kasvõi oma naistuttavate peal, kes peab end paksuks, aga on tegelt piitspeenike jne.

Ka on ripsmete “pikemaks muutmisel” piirid ees. Kui kliendil on 5mm pikkused ripsmed, siis lash liftiga ei saa kuidagi neid muuta 1cm pikkusteks ripsmeteks, sest lash lift muudab ripsmete välimust visuaalselt, kuid mitte nende füüsilisi omadusi. Tehnik koolutab neid juurtest, mis tõstab nad esile ja seetõttu tunduvad nad visuaalselt pikemad, kuid nende pikkus jääb samaks mis enne protseduuri.

 

Arusaamatuste lahendamine

Korra juba sai mainitud, et kui tulemusega ei olda rahul, siis tuleb seda koheselt mainida. Kui klient näeb juba salongis, et talle tulemus ei sobi, siis tuleb seda ka tehnikule kohe öelda. Kui salongis on kõik hästi, aga koju jõudes on tulemus muutunud, siis samuti, koheselt kui seda märgatakse, tuleb anda tehnikule märku, et midagi ei sobi. Mitu päeva, nädalat või kuud hilisemaid kaebusi on mõlema osapoole jaoks raske lahendada, nt klient pöördub tehniku poole väidetega,et: “Tegelikult juba salongis ei meeldinud” (kuigi klient ei öelnud salongis mitte midagi) või et “Ma siin mõtlesin, kas kirjutan ja nüüd siis kirjutan 4 nädalat hiljem”… Kui ebasobivast tulemusest ei suudeta mõistliku ajapiires märku anda tehnikule, siis järelikult polnud ka see tulemus nii ebasobiv (kui üldse).

Kui tehnikuna näed, et lash lift ei õnnestunud või ei tulnud välja nii nagu peaks, siis tuleb oma viga samuti koheselt tunnistada ja pakkuda kliendile lahendus välja. Üldiselt on lahenduseks korduv protseduur või parandused, mis siis võimalusel teostatakse kohe uuesti või siis kui leidub uus vaba aeg. Oma vigasid peitma hakata pole mõtet, sest kõik tuleb nagunii varsti välja ning asju on alati lihtsam lahendada näost näkku, kui kirjutamise, smsi või telefoni teel.

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

 

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top