Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
kulmude vahatamine

Retinool ja vahatamine

Kui juttu tuleb protseduuridest mis puudutavad sinu nägu, siis igaüks soovib meist, et sellele ei järgneks mingisuguseid ärritusi või lööbeid. Kerge punetus peale vahatamist on normaalne, sest vahatamine ärritab nahka mingil määral, kuna ta on karvaeemaldusmeetoditest kõige agressiivsem. Kuid üks kõige ebameeldivamaid reaktsioone tekib retinooli kasutamisest ja selle kasutusperioodil vahatamisest.

Mis on retinool ja mida see teeb? Lihtsalt selgitades on retinool üks retinoidi vorme. Retinoid on kõigi nahahoolduses kasutatavate A-vitamiini vormide koondnimetus. Retinool on üks populaarsemaid koostisosi erinevates näohooldustoodetes. Seda soovitatakse kasutama hakata juba 20-25 aastaselt, kuna aeglustab naha vananemisprotsessi ning parandab naha tekstuuri.

Miks peale retinooli kasutamist ei tohi vahatada? Asi on selles, et retinoidid töötavad jube hästi. Retinoidid ja vahatamise protsess on mõlemad koorivate omadustega, peale retinooli jätkuvat kasutamist ja vahatamist on surnud naharakkude arv oluliselt vähenenud. Seega on mõlemat korraga teha nahale liiga suur koorem kanda, mis tüüpiliselt lõppeb ärrituse, punetuse ning kõige halvimal juhul marraskil nahaga.

Mis juhtub kui peale retinooli kasutamist ma siiski otsustan vahatada? Paljud kurdavad tugeva punetuse üle, mis näeb välja isegi nagu põletus. Sulle võib tagantjärgi tunduda, et äkki vaha oli liiga kuum ning see muutis naha selliseks, kuigi tegelikult oli asi retinoolis ning sellele järgnenud vahatamises. Kui vaha oleks liiga tuline olnud, siis oleksid sa seda tundnud juba siis, kui tehnik seda peale kandis ning seda tuleb alati ka tehnikule mainida, mitte vaikida. Tehnik küll kontrollib vaha temperatuuri ennem aplikatsiooni, kuid inimeste temperatuuritaluvus on erinev. Samuti on näo erinevad piirkonnad eritundlikkusega.

Aga miks nahk tundub põlenud peale retinooli? Sest nahk on peale retinooli väga õrn ning vahatamisega ei eemaldatud vaid surnud naharakke, vaid ka tervete rakkude kiht.

Kui kaua peaks ootama peale retinooli kasutamist, et vahatada? Kui sa oled tõesti suur retinoidide fänn ja nõustud üleliigsete karvade eemaldamisel ainult vahatamisega, siis tasuks lõpetada retinooli kasutamine 3-7 päeva ennem vahatamist, et vältida halbu üllatusi. Ideaalis aga soovitaks siiski retionoidide kasutamise ajal vahatamisest täielikult eemale hoida ning vähemalt kuu (kui isegi mitte rohkem) vahet pidada enne kui vahatada lasete – parem karta kui kahetseda. Oleneb muidugi ka kui tugeva retinoidiga tegu on.

Retinoidide kasutamise ajal tasuks alati see kombineerida hea niisutava näohooldustootega, sest niisutus annab samuti väikese eelise, et vahatamine nahka ei traumeeriks nii tugevalt sel ajal. Ning kindlasti tuleb retinoide peale kanda õhtuti ning mitte kunagi hommikuti, sest peale retinoidide kasutamist on nahk väga tundlik päikesevalgusele ning seetõttu ka vastuvõtlikum põletustele. Kasuta kindlasti ka tugevat SPF kaitsekreemi retinoidide kasutamise perioodil.

__________

 

🎁

 

Hei! Kas oled uus lugeja BrowManiac’i blogis? Mul on Sulle kingitus!

Lae alla TASUTA lash lifti näpunäidete PDF raamat

 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top