Tasuta saatmine al. 50€ tellimusest

Kiire tarne pakiautomaatidesse üle eesti

browmaniac ripsmed kulmud
kulmude lamineerimine

Miks on akneravimite kasutamise ajal kulmude vahatamine ja lamineerimine ohtlik?

Akne on levinud nahaprobleem, mis võib mõjutada enesehinnangut ja enesekindlust. Paljud inimesed otsivad tõhusaid viise akne raviks, sealhulgas retseptiravimeid nagu nt. Ketrel, Duac geel ja Roaccutane. Kuid väga oluline on teada, et akneravimite kasutamise ajal tuleb järgida teatud ettevaatusabinõusid, eriti seoses kulmude vahatamise ja lamineerimisega. Infolehed ei ole niisama ravimitega kaasas, soovitan nendega tutvuda, leiate sealt enda jaoks palju uut infot. Enamus kliente, kes tulevad minu juurde ja läbivad samaegselt akneravi, kuulevad esimest korda, et siis ei tohi kulme näiteks vahatada. Selles blogipostituses selgitan, miks nende kahe kombinatsioon võib olla problemaatiline ning pakun alternatiivseid võimalusi ilusate kulmude saavutamiseks.

Miks ei tohi akneravimite kasutamise ajal kulme vahatada?

Akneravimite kasutamise peamine eesmärk on kontrollida aknet põhjustavate bakterite kasvu, vähendada põletikku ja takistada pooride ummistumist. Need ravimid võivad aga naha tundlikuks ja kuivaks muuta, põhjustades punetust, koorumist ja ärritust, kohati väga suurel määral. Kui sellisel ajal kulme vahatada, võib see protsess nahka veelgi rohkem ärritada ja põhjustada ebamugavust. Kulmude vahatamine hõlmab keskmisest soojema vaha kasutamist, mis kantakse nahale ja seejärel eemaldatakse järsu liigutusega koos karvadega. Selle protseduuri tulemusena võib nahk olla veelgi tundlikum ja avatum erinevatele probleemidele, nagu punetus, turse, koorumine või isegi väikesed haavandid. Sellised nähud võivad akneravimite toimel süveneda ja põhjustada omakorda lisaärritust. Kõige halvimal juhul lõppeb akneravi ajal kulmude vahatamine naha kõige pindmise kihi mahatõmbamisega, mis jätab koleda marraskil ala nahale pikaks ajaks, mis hiljem võib aga hoopis pigmenteeruda ning siis on uus probleem, kuidas saada lahti tumedatest laikudest kulmude ümber?

Miks ei tohi akneravimite kasutamise ajal teha kulmude lamineerimist?

Kulmude lamineerimine on populaarne protseduur, mis annab kulmudele tihedama, siledama ja korrastatuma välimuse. Selle protsessi käigus kasutatakse spetsiaalseid kemikaale, et muuta kulmukarvad pehmeks ja paremini hallatavamaks ning kujundada need soovitud suunda. Kuigi see protseduur võib anda suurepäraseid tulemusi, ei ole soovitatav seda teha akneravimite kasutamise ajal, sest kemikaalid millega karvu töödeldakse puutuvad ka näonahaga kokku. Akneravimid muudavad naha niigi tavapärasest õrnemaks, kuivemaks ja tundlikumaks ning nende koostoimel kulmude lamineerimise kemikaalidega võib ette tulla ebameeldivaid reaktsioone nii kliendi kui ka kulmutehniku jaoks. Tõsisematel juhtudel võib akneravimite kasutamise perioodil peale kulmude lamineerimist tekkinud ärritus muutuda eriti intensiivseks ja potentsiaalselt ka valulikuks, mis vajab arstlikku sekkumist. Selle eiramisel võib aga ärritus omakorda veelgi süveneda ja põhjustada tõsisemaid probleeme.

Ravimite efektiivsuse vähenemine

Akneravimite efektiivsus sõltub sageli naha seisundist ja selle paranemisest. Kulmude vahatamine selliste ravimite kasutamise ajal võib nahale tekitada väikseid haavu ja kahjustusi, mis võivad omakorda mõjutada ravimite imendumist ja nende tõhusust, aga ka tekitada ärritust. See võib aga viia jällegi akne ravi edasilükkamiseni või ebaefektiivsema tulemuseni.

Alternatiivid

Kui olete akneravi ajal kulmude hooldamisest huvitatud, on mõned turvalisemad alternatiivid, mida saate kaaluda:

1. Tavaline kulmuhooldus ilma vahatamiseta: Külastage kulmutehnikut, et teostada tavaline kulmuhooldus nagu nt. 3D kulmuhooldus (keemiline värvimine ja kitkumine), kuid vältige vahatamist või lamineerimist. Kindlasti teavitage oma kulmutehnikut juba aja broneerimisel, et kasutate akneravimeid ning uurige milliseid meetodeid ta kasutab üleliigsete karvade eemaldamiseks, mainige talle, et vahatamine on Teie puhul välistatud. Lamineeritud efekti saamiseks võite kasutada igapäevaselt tugevat kulmugeeli, mis samuti kulmud soovitud suunda fikseerib.

2. Kulmude modelleerimine pliiatsi, geeli, puudri või muu meigitootega: Kasutage nt. kulmupliiatsit või kulmupuudrit, et täita hõredaid piirkondi ja defineerida oma kulmude kuju. See võimaldab saavutada soovitud välimuse ilma ohtu tekitamata.

3. Kulmude kodune hooldus: Kui Teil on tahtmist, aega ja ka ilumeelt, siis saate ka kodus kerge kulmuhoolduse endale teha. Kasutage kvaliteetseid pintsette, et eemaldada üleliigsed karvad, mis asuvad põhikulmukujust eemal. Samuti on müügil keemilised värvid, millega võib ka kodus kulme värvida. Kuid kuna kulmud on väga tähtis osa meie näost ja kaunilt ning korrektselt modelleeritud kulmud rõhutavad meie ilu, siis soovitan siiski külastada kulmude hooldamiseks professionaali, sest ära rikutud kulmud võivad tuska põhjustada päris pikka aega..

4. Konsulteerige oma dermatoloogiga: Kui soovite olla täiesti kindel, millised kulmuhoolduse protseduurid on akneravi ajal teie jaoks sobivad ja ohutud, pidage nõu oma dermatoloogiga. Nemad on ainsad, kes saavad anda isikupärastatud soovitusi, võttes arvesse teie nahatüüpi, diagnoosi, raviplaani jne.

5. Kasvatage hoopis kulme: Kasutage ära akneravi perioodi, et hoopis oma kulme kasvatada. Selleks ei pea praktiliselt mitte midagi tegema, hoidke lihtsalt pintsetid kulmudest eemal ja laske kulmudel vohada, et siis peale akneravi lõppu külastada kulmutehnikut ja lasta endale modelleerida maailma kauneimad kulmud. Vajadusel/soovikorral võib lisaks kasutada seerumeid, näiteks My Lamination brändi omasid, mis on 2in1 ehk et neid võib kanda nii kulmudele kui ka ripsmetele üheaegselt. Nad muudavad karvad tihedamaks, pikemaks, elujõulisemaks ja tervemaks!

Järeldus:

Akneravimite kasutamise ajal on oluline vältida kulmude vahatamist ja lamineerimist, kuna need protseduurid võivad põhjustada nahaärritust, kahjustusi ja ebamugavusi. Selle asemel kasutage alternatiivseid meetodeid, nagu kulmuhooldus professionaali juures kitkumisega, kulmupliiatsi või -puudri kasutamine, kulmude kodune hooldus jne. Oluline on hoida oma kulmud hooldatuna, samal ajal tagades oma näonaha tervise ja vähendades võimalikke probleeme ning tüsistusi akneravi ajal.

kulmude lamineerimise koolitus 

Seotud märksõnad:

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Scroll to Top